KONFERENCJA „Moje Perspektywy” – 01.10.2019 r. g. 14:00

KONFERENCJA „Moje Perspektywy” – 01.10.2019 r. g. 14:00

 

Pomysł na zorganizowanie konferencji zrodził się w Placówce Wsparcia Dziennego Perspektywy gdzie codziennie spotykamy się z rodzicami i ich dziećmi, którzy znajdują się w różnym punkcie swojego życia. Dzięki Placówce zrozumieliśmy,że warto się czasami zatrzymać, porozmawiać z drugim człowiekiem, pomyśleć nad tym jak wiele możliwości przynosi każdy dzień. Określić swoje cele na przyszłość, zamiast podążać ślepo za tym co jest akurat modne. W końcu życie dzieje się tu i teraz i to my dzięki ciągłej pracy nad sobą możemy je zmienić na lepsze. Każdemu z nas kiedyś powinęła się noga i pewnie jeszcze niejednokrotnie nas to czeka. Warto wyciągać wnioski z każdego wydarzenia jakie nas w życiu spotka zarówno tego dobrego jak i złego. 

Placówka jest tego najlepszym przykładem. Na początku dochodziły nas słuchy “po co to”, “przecież się Wam nie uda”, “takie miejsce nie jest potrzebne”. Mimo to jesteśmy, działamy, wspieramy rodziców i dzieci i chcemy pójść dalej. Chcemy działać, tworzyć z wami społeczność ludzi, którzy wspierają się nawzajem i rozwijać się.

Mamy nadzieję, że dzięki tej konferencji przekonasz się że: 

  nie ma trudności nie do pokonania

– nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli masz swój cel

– twoje życie jest tu i teraz

Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

Miejsce: Ul. Królowej Jadwigi 17, 34-400 Nowy Targ , Hotel CASA

Program konferencji:

14:00              

Przywitanie gości oraz otwarcie Konferencji “Moje Perspektywy”

14:30 – 16:00   

I blok – Wystąpienia prelegentów:

  • „Heroski codzienności, czyli jak być bohaterką swojego życia i w pełni wykorzystywać swoje moce” – Sylwia Królikowska (psycholog, trener biznesu)
  • ,,Jak odnaleźć w sobie coś co chce się robić i zacząć to robić” – Piotr Szewczyk (muzyk, uczestnik X edycji The Voice of Poland)
  • “Emocje i ich rola w porozumiewaniu się” – Iwona Grzech-Nowak (trener rozwoju osobistego, coach)

16:00               

Przerwa na kawę

16:15 – 18:00   

II blok – Wystąpienia prelegentów

  • “Po marzenia sięgają Ci, którzy nieustannie potrafią nad sobą pracować” – Maria Hajnos-Małecka (trener personalny, dietetyk)
  • “Młody człowiek po przejściach – moment zwrotny i przywracanie wiary w ludzi kluczem do szczęśliwego życia” – Jakub Nowak „Anatom” (artysta, raper)
  • „W jaki sposób dzieciństwo determinuje nasze mechanizmy działania w dorosłym życiu i równocześnie nie przesądza z góry naszej przyszłości” – Agnieszka Madej (psycholog, psychoterapeuta, superwizor)

18:00 – 19:00    

Podziękowania i zakończenie konferencji koncertem zespołu “Hajlandery”

 

Konferencję poprowadzi Pan Bolesław Bara – Dyrektor MOK Nowy Targ, Instruktor tańca, organizator turniejów tanecznych, choreograf i doświadczony konferansjer. 

 

Opisy oraz tematy wystąpień prelegentów:

1.Sylwia Królikowska – z wykształcenia psycholog (w trakcie doktoratu), z zawodu trener biznesu, a z zamiłowania Superniania Liderów. Od ponad 17 lat wspiera największe firmy w Polsce i na świecie w podnoszeniu skuteczności działania i osiąganiu ponadprzeciętnych wyników. Do grona jej klientów należą BNP Paribas, Facebook, Shell, Unilever i wiele innych. Szkoli w Polsce, Indiach, Malezji, Kazachstanie, UK i na Filipinach. Prywatnie mama 10-letniego Johnego i zapalona rowerzystka.

Temat wystąpienia – „Heroski codzienności, czyli jak być bohaterką swojego życia i w pełni wykorzystywać swoje moce” 

W trakcie spotkania porozmawiamy o tym:

  • jakie stereotypy, przekonania i schematy myślowe ograniczają nas przed byciem naprawdę szczęśliwymi,
  • jak radzić sobie z codziennymi wyzwaniami i zarządzać frustracją,
  • jakich unikać błędów, które sabotują skuteczność naszego działania i odbierają nam radość życia.

https://www.facebook.com/SylwiaTrainer/

 

2.Piotr Szewczyk – muzyk, uczestnik X edycji The Voice of Poland; edycja 2019

Ma 32 lata i jest rodowitym góralem z Pyzówki na Podhalu. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Krakowską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Do swoich ulubionych gatunków zalicza folk i pop. Prawdziwą przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy kupił sobie pierwsze skrzypce.

Aktualnie muzykuje i uczy najmłodszych gry na skrzypcach. Jednak zanim został pospolitym muzykantem, by zarobić na lekcje skrzypiec, pracował jako budowlaniec, mechanik, barman, hydraulik, uczył jeździć konno, pracował w drukarni i na uczelni w biurze promocji.

Temat wystąpienia: ,,Jak odnaleźć w sobie coś co chce się robić i zacząć to robić”.

https://www.facebook.com/Piotr.Szewczyk.music/

 

3.Iwona Grzech – Nowak – Trener rozwoju osobistego, certyfikowany trener Szkoły Trenerów Meritum oraz akredytowany coach ICF na poziomie ACC. Posiada 21 lat doświadczenia zawodowego w biznesie – jako manager, konsultant, specjalista. Obecnie pracuje jako trener i coach.

Jak mówi o sobie Pani Iwona jej droga do tu i teraz czasami była prosta a czasami kręta i wyboista. Bywały dni słoneczne a były też i burze. Momentem przełomowym był dzień, kiedy poczuła i uświadomiła sobie czego nie chce w swoim życiu. A więc kręcenia się w kółko, bezsensownego pośpiechu, pracy z ludźmi którzy nie szanują jej odrębności oraz braku satysfakcji z tego jak się czuje.

Prywatnie żona i matka. Ogrodniczka z zamiłowania – uprawia swój własny ogródek warzywny co daje jej ogromną satysfakcję i przyjemność, choć parę lat temu, nie uwierzyłaby w taki przebieg zdarzeń.

Pasją Pani Iwony jest  psychologia oraz proces ciągłej zmiany, zwłaszcza zmiany przekonań prowadzący do zmiany jakości życia człowieka.

Temat wystąpienia – ” Emocje i ich rola w porozumiewaniu się.”

http://iwonagrzechnowak.pl/

 

  1. Maria Hajnos-Małecka ( Maria Hajnos) – z wykształcenia licencjonowany dietetyk, obecnie studiuje dietetykę i ekologiczną żywność.

Triathlonista: Mistrzyni Polski na dystansie 1/2IronMan AG 35-39 w 2019r.

Instruktor fitness i trener personalny oraz instruktor narciarstwa alpejskiego.

Kiedyś szara, zakompleksiona myszka zamknięta w jednym z biur prywatnej firmy.

Pracując za biurkiem czuła, że się dusi. Gdy dostała wypowiedzenie w pracy nie poddała się.

Podeszła do tego jak do szansy. Ciężką pracą dąży do celu. Uparcie trenuje trzy dyscypliny sportu jakimi są pływanie, jazda na rowerze i bieganie. Tygodniowo spędza na treningach około 15h co skutkuje wieloma sukcesami w triathlonie. Nie zawsze tak było. W liceum i na studiach zaraz po maturze

była leniwa i nie uprawiała żadnego sportu. Zajadała się chipsami przed TV marząc aby zostać kimś. Pewnego dnia zrozumiała, że “Po marzenia sięgają Ci, którzy nieustannie potrafią nad sobą pracować” – oto i temat wystąpienia pani Marii Hajnos-Małeckiej na konferencji.

 

  1. Jakub Nowak „Anatom” – Artysta, raper i człowiek po przejściach. Po pierwszych sukcesach muzycznych artysta uzależnił się od narkotyków, a jego kariera sięgnęła dna. Podczas obecności jako widz na spotkaniu profilaktycznym, Jakub postanowił zmienić swoje życie. Po odrzuceniu narkotyków i alkoholu przyszła pozytywna zmiana w życiu osobistym i w karierze muzyka. Od przyjęcia w 2014 nowego pseudonimu Anatom raper stał się bardzo popularny wśród młodzieży o czym świadczy liczba ponad 23 milionów wyświetleń materiałów muzycznych z jego udziałem w serwisie YOUTUBE. Zagrał setki koncertów w kraju z najlepszymi polskimi raperami, przeprowadził 77 spotkań profilaktycznych w ramach projektu ‚Przepis Na Sukces’, wziął udział w akcji Popkiller Młode Wilki 2017 promującej największe młode talenty muzyki rapowej oraz wydał dwa długogrające albumy – Atomistyka oraz Autonomia.  

Temat wystąpienia – „Młody człowiek po przejściach – moment zwrotny i przywracanie wiary w ludzi kluczem do szczęśliwego życia”.

https://www.facebook.com/an4tom/

 

6.Agnieszka Madej – Absolwentka psychologii na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego, ze specjalnością w zakresie psychologii klinicznej. W 2000 roku odbyła staż w szpitalu psychiatrycznym „Four Winds” w stanie Westchester, USA. Certyfikat psychoterapeuty poznawczo- behawioralnego Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB) należącego do Europejskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (EABCT) nadający kwalifikacje do samodzielnego prowadzenia terapii psychologicznej uzyskany w centrum współpracującym z Centrum Terapii Poznawczej w Oksfordzie, UK (Oxford Cognitive  Therapy Centre). Posiada zatem uprawnienia do prowadzenia terapii dzieci, młodzieży i dorosłych w nurcie poznawczo-behawioralnym w zakresie zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju (depresja), PTSD, ADHD i innych. Brała udział w licznych szkoleniach, między innymi z zakresu problematyki nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami uwagi (ADHD), terapii schematów u osób z osobowością z pogranicza,czy interwencji kryzysowej. Ukończyła roczny cykl szkoleń w zakresie terapii ukierunkowanej na schemat prowadzony przez certyfikowanych terapeutów terapii schematów, członków Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Schematów – ISST International Society of Schema Therapy. Aktualnie pracuje na stanowisku psychologa w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Prowadzi warsztaty dla rad pedagogicznych szkół podstawowych w powiecie pabianickim  na temat pracy z dzieckiem nadpobudliwym. W 2010 roku publikacja artykułu w kwartalniku Psychiatria na temat metod i technik terapeutycznych stosowanych w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii schematu. Prowadzi diagnozę trudności szkolnych oraz terapię poznawczo-behawioralną dzieci i dorosłych. uzyskała Certyfikat superwizora Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

Temat wystąpienia – „W jaki sposób dzieciństwo determinuje nasze mechanizmy działania w dorosłym życiu i równocześnie nie przesądza z góry naszej przyszłości”

 

Na zakończenie konferencji zapraszamy na krótki koncert zespołu Hajlandery, który uznawany jest za najlepszy zespół góralski na Podhalu. To zespół, który nie ogranicza swojego repertuaru do polskiej muzyki góralskiej. Inspirują się i grają muzykę całych Karpat, a więc ludowe utwory rodem ze Słowacji, Węgier, Rumunii, a także piosenki romskie i bałkańskie. Ich repertuar to zatem istna mieszanka słowiańskiej muzyki góralskiej.

Muzyka Hajlanderów to połączenie charakterystycznego chrypiącego folkowego wokalu z szybkimi skrzypcami, cymbałami i akordeonem. Zamiłowanie do góralskiej muzyki łączy się z niesamowitą energią i kunsztem muzyków.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

https://forms.gle/uTHXCCXftXrFnW7E7