Jak tworzenie logotypu pomogło nam określić misję i wizję NCR PERSPEKTYWY?

Jak tworzenie logotypu pomogło nam określić misję i wizję NCR PERSPEKTYWY?

Czy biorąc ślub małżeński określaliście może z partnerem/partnerską misję i wizję tej organizacji jaką będzie wasz związek? Sadzę że większość nie określała tego wspólnie – a jednak, każdy z osobna miał jakąś „misję i wizję” – jakiś pobożny obraz „was” za 50 lat. Może jako dwójki radosnych ludzi w podeszłym wieku trzymających się za ręce, spacerujących po jesiennym, ale słonecznym parku, którzy są dla siebie szczęściem samym w sobie?  Jeśli oboje mieliście taką samą wizję, to jest duże prawdopodobieństwo, że nawet jeśli nie została ona spisana na papierze – będzie fundamentem tak silnym, że nic go nie zburzy.

Podobnie jest w organizacji. Wspólna misja i wizja jednoczy ludzi, którzy myślą podobnie, mają podobne cele i pasje lub identyfikują się z jej wartościami. Misja zatem daje energię do działania i buduje tożsamość ludzi tak silnie że stają się oni częścią nie tylko jej sukcesów ale i porażek..

Jak tworzenie logotypu pomogło nam określić misję i wizję NCR PERSPEKTYWY?

W grudniu 2017 r. udało się podpisać umowę dofinansowania projektu ze środków Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie. Potem nadszedł czas wytężonej pracy aby uruchomić placówkę w takim kształcie o jakim marzyliśmy. Stało się to możliwe dzięki mieszkańcom i ludziom nam przychylnym z miejscowości Ludźmierz i całej Gminy Nowy Targ.

Entuzjazm w tamtym momencie był tak ogromny, że od razu ruszyłyśmy z przygotowaniem ulotek informacyjnych i powstały pierwsze pomysły na logotyp placówki.

Pierwsze propozycje niby nam się podobały, a jednak czegoś brakowało. Nie miałyśmy pomysłu co dokładnie trzeba poprawić. Kiedy jednej osobie już się podobało, druga negowała pomysł.

Nagle do zespołu dołączyła „świeża krew”  młodziutka Agnieszka. Jednego dnia przysłuchiwała się, czym właściwie ma zajmować się placówka, a już następnego angażując swoich równie młodych znajomych, podesłała pomysł na logo oparty na popularnym internetowym piktogramie przedstawiającym rodzinę.

To był przełom! Zrozumiałyśmy, wtedy z czego wynikał ten niedosyt, że to przecież MIŁOŚĆ oraz DZIECKO mają być w centrum działalności placówki…

Zatem Jaką misję i wizję dla NCR, określiłyśmy wtedy?

Misja :

– Dawać dzieciom radość i spełnienie

– Wspierać rozwój pasji dzieci, młodzieży, dorosłych

-Podnosić świadomość rodziców i opiekunów i wspierać ich w trudnościach opiekuńczo-wychowawczych

Wizja:

NCR Perspektywy to zespół ludzi stale ze sobą współpracujących, którzy mają wspólną pasję pomagania, wysokie umiejętności i wiedzę.

NCR Perspektywy to lepszy start w przyszłość naszych dzieci.

NCR Perspektywy to szczęśliwe i zdrowo rozwijające się dzieci i rodzice którzy potrafią ich wspierać.

Wizja i misja są źródłem i motywacją do działania, powstają u początków budowania zespołu placówki, na etapie kiedy twórcami kieruje pasja i dążenie do realizacji marzeń. Bez nich NCR nie tworzyłby zespół najlepszych terapeutów na Podhalu ani nie otaczałaby nas tak duża grupa chętnych podopiecznych.

Wspólnie realizujemy wymarzona wizję i misję.

Dziękujemy, że z nami jesteście:

Beata Jurek, Joanna Filas, Zofia Mikicka, Paulina Kwak, Paulina Nazar, Agnieszka Gabryś, Natalia Romasz, Natalia Landowska, Zuzanna Para, Maciej Gąsienica, Anna Myrda, Lucyna Bobak, Dagmara Rapacka Stramach, Anna Szewczyk, Sylwia Barwińska, Agnieszka S.

Zespół